Whatsapp Destek Hattı0533 741 78 76

HAKKIMIZDA

Bengü KARACA

Tasarımcı Bengü Karaca, sanata ve edebiyata karşı her zaman büyük bir ilgi duymuştur ve bundan dolayı üniversite eğitimini İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Lisans bölümünden dolayı tasarımlarında semboller ve işaretler ve bunların anlamlandırılması kullandığı öğelerdir. Ayrıca İslami Sanat ve Tasavvuf felsefelerinin temelleri de birçok eserinde ilham kaynağı oluşturmaktadır. Edebiyat kökenli bir tasarımcı olmasından dolayı her ürettiği eserin bir hikayesi ve derin bir anlamı vardır. Birçok ürünü kişiye özeldir ve sınırlı sayıda üretilir. Profesyonel olarak ilk kişisel koleksiyon sergisini 2006 yılında açmıştır.

Bengü Karaca tasarımlarında maden olarak Altın, 925 Ayar Gümüş ile birlikte Değerli - Yarı Değerli ve Doğal Taşları kullanmaktadır.

Değerli – Yarı Değerli Taş ve Pırlanta Uzmanlığı Sertifikalarına sahiptir.

Tasarımcının klasik çizgilere uyguladığı modern yorum birçok eserinde göze çarpmaktadır. Tasarımcıyı farklı kılan noktalardan bir tanesi de, alışılagelmiş eşleşmelerden ziyade farklı renkleri ve materyalleri ahenk içinde bir araya getirmesidir. Eğer siz de fark yaratmak istiyorsanız Bengü Karaca’nın tasarımlarına yakından bakın.  

Bengü Karaca şimdiye kadar Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Türk Böbrek Vakfı, Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği (ÇABA), Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (KORUNCUK), Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Parıltı-Görme Engellilere Yardım Derneği, 21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı, Diyabet Vakfı gibi vakıfların yararına gerçekleştirilmiş olan organizasyonlara iştirak etmiş olup halen birçok sosyal sorumluluk projesine katılmaya devam etmektedir.

Nisan 2011’de Atölye Showroom’unu Bağdat Caddesi’nde açmıştır.

Aralık 2019’da Mağazasını yine Bağdat Caddesi’nde açmıştır.

Instagram

@bengukaracajewelry
RapidSSL, Visa, Mastercard

© 2022 Bengü Karaca Jewellery Design Tüm Hakları Saklıdır.

Bengü Karaca Jewellery Design ® Tescilli Markadır.

Yukarı Çıkın
.