Whatsapp Destek Hattı0533 741 78 76

Bengü KARACA Hakkında

Sanata ve edebiyata her zaman büyük bir ilgi duyan tasarımcı Bengü KARACA, üniversite eğitimini Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Lisans bölümünden dolayı tasarımlarında semboller ve işaretler ve bunların anlamlandırılması kullandığı öğelerdir. Ayrıca Tasavvuf felsefesinin temelleri de birçok eserinde ilham kaynağı oluşturmaktadır. Tasarımları kişiye özeldir ve sınırlı sayıda üretilir. Profesyonel olarak ilk kişisel koleksiyon sergisini 2006 yılında Cercle d’Orient’de açmıştır. 

Bengü Karaca tasarımlarında maden olarak 925 Ayar gümüş, altın ile birlikte değerli ve yarı değerli taşları kullanmaktadır. 

Tasarımcının klasik çizgilere uyguladığı modern yorum birçok eserinde göze çarpmaktadır. Tasarımcıyı farklı kılan noktalardan bir tanesi de, alışılagelmiş eşleşmelerden ziyade farklı renkleri ve materyalleri ahenk içinde bir araya getirmesidir.  

Bengü Karaca şimdiye kadar Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Türk Böbrek Vakfı, Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği (ÇABA), Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (KORUNCUK), Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Parıltı-Görme Engellilere Yardım Derneği, 21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı, Diyabet Vakfı gibi vakıfların yararına gerçekleştirilmiş olan organizasyonlara iştirak etmiş olup halen birçok sosyal sorumluluk projesine katılmaya devam etmektedir. 

Nisan 2011’de Showroom/Atölyesini İstanbul Bağdat Caddesi’nde açmıştır.

Aralık 2019'da Mağazasını İstanbul Bağdat Caddesi'nde açmıştır.

Instagram

@bengukaracajewelry
RapidSSL, Visa, Mastercard

© 2014 Bengü Karaca Jewellery Design Tüm Hakları Saklıdır.

Bengü Karaca Jewellery Design ® Tescilli Markadır.

Yukarı Çıkın
.